Tülay Akkol Dental - Denizli Diş Doktoru Hekimi, Dental Implant, All-On-Four Implants, All-On-Six Implants, Smile Makeover,

Laminate Veneers, Dental Crowns, Invisalign, Teeth Whitening, Tülay Akkol Denizli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi - Denizli Diş Doktoru Hekimi - Protez Diş, Denizli implant, Dental Treatments in Turkey

Gülüş Tasarımı - Denizli İmplant Gum Contouring, Denizli diş doktoru, diş hekimi, Denizli Özel Diş, Estetik Diş Hekimliği, Gülüş tasarımı,

 • Türkçe
 • Rusça
 • Almanca
whatsapp
Özel Diş Hastanesi Akkol Dental, Antalya'da ağız diş sağlığı ve İmplant, Gülüş Tasarımı ile ilgili profesyonel tedavi yöntemleri uygulayan Antalya'daki en iyi diş hekimidir.
Antalya Diş Hekimi
ABOUT US

Antalya Diş Hekimi

Özel Diş Hastanesi Akkol Dental, Antalya'da ağız diş sağlığı ve İmplant, Gülüş Tasarımı ile ilgili profesyonel tedavi yöntemleri uygulayan Antalya'daki en iyi diş hekimidir.Antalya gerek sosyal yapısı gerekse nüfusu gereği diş hekimlerinin ve dental turizmin oldukça yoğun olduğu şehirlerden biridir. Yurt dışından gelen hastaların rahatlıkla ulaşım sağlayabileceği ve kolaylık muayene olabileceği imkanlar sunulmaktadır. Antalya diş hekimleri de bu doğrultuda kendilerini geliştirmişlerdir.

Tülay Akkol Dental Center, sektörün en iyilerinin arasında yer alarak ağız ve diş sağlığı alanında profesyonel hekimleri bünyesinde bulundurarak Antalya’da hizmet vermektedir. Zengin bilgi birikimi ve yurt dışından gelen hastaların tedavi süreçleriyle ilgili uzman kadrosuyla hizmet veriyor olması en çok tercih edilen kliniklerin başında olmasını sağlamıştır.

Antalya diş hekimi kliniklerinde birçok tedavi yöntemi uygulanmaktadır. Bunlar şu şekilde sıralanabilir;

 • Estetik Diş Hekimliği
 • Lazer Uygulamaları
 • Protez Uygulamaları
 • Ortodonti Uygulamaları
 • İmplant Uygulamaları
 • Cerrahi Uygulamalar
 • Periodontoloji Uygulamaları
 • Endodonti Uygulamaları
 • Pedodonti Uygulamaları
 • Anestezi Uygulamaları
 • Dijital Diş Hekimliği
 • Dolgu Uygulamaları

Antalya Estetik Diş Hekimliği

Antalya'da Estetik Diş Hekimliği birçok tedavi yöntemini içerisinde barındıran bir uzmanlık alanıdır. Diş etlerinin sağlığı ve kişinin gülüşüne odaklanır. Burada hastanın fikirleri çok önemlidir. İstediği gülüş tasarımını Antalya Diş Hekimine anlatmasının ardından bir tedavi programı belirlenebilir. Bu programın içerisinde dolgu uygulamaları, implant, diş beyazlatma vb. birçok işlem olabilmektedir.

Estetik Diş Hekimliği son yıllarda oldukça popüler hale gelmiştir. Antalya Diş Hekimleri tarafından da oldukça yoğun uygulanan bir işlem bütünüdür.

Estetik diş uygulamalarının yapılan işleme göre fiyatlandırması geniş bir yelpaze içerisine dağılmaktadır. Estetik diş uygulamaları güzel bir gülümseme ve ruhsal manada iyi hissetmelerini ve özgüvenli olmalarını sağlamaktadır.

Lazer Uygulamaları

Diş çürüklerinin temizlenmesi, ağız içi cerrahi işlemlerde, koyu renkli diş etinin renginin açılmasında, hassas dişlerin hassasiyetinin giderilmesinde, aft ve uçuk tedavilerinde, çekim sonrası oluşan yaraların iyileştirilmelerinde uygulanmaktadır.

Diş Beyazlatma Nedir? Zararlı Mıdır?

Bembeyaz bir gülümseme isteyen herkesin aklına ilk gelen işlem diş beyazlatmadır. Dişler birçok nedenden dolayı sararabilir ya da doğuştan diş renginiz beyaz olmayabilir.
İdeal diş beyazlığına bleaching işlemi ile ulaşılabilir. Diş beyazlatma yani bleaching işleminde diş renginin tonu 2-3 ton kadar açılabilmektedir. Bu işlemin Antalya Diş Hekimi tarafından klinik ortamında yapılması gerekmektedir. Ayrıca hekim kontrolünde olmayan, eczaneden alınan bazı ilaçlarla da yapılabilmektedir fakat bu işlemlerin etkisi çok daha düşüktür.

Diş beyazlatma işlemi sonrası, çay kahve sigara ve gazlı içeceklerin yaptığı renklendirme etkisi nedeniyle tüketilmemelidir. Tüketildiğinde beyazlık yeteri kadar iyi sonuçlar elde edilememektedir.

Diş beyazlatma işleminden sonra etkisinin ne kadar devam edileceği oldukça merak edilen bir konudur. Antalya Diş Hekimleri de bu konuda birçok çalışma yapmıştır. Sonuç olarak 3 ay ile 3-4 yıl arası etkisi devam etmektedir. Bu sürenin değişkenliği çay, kahve ve sigara kullanımına göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Diş beyazlatma işleminin birkaç gün süren hassasiyet dışında başka bir zararı yoktur.

Diş Beyazlatma İşlemi Ağrılı Mıdır?

Diş beyazlatma işlemi dişlerde kalıcı bir hasara ya da ağrıya neden olmaz. Beyazlatma işleminden sonraki birkaç gün hassasiyet olabilir. Bunun için dişlerinizi zorlayacak sıcak ve soğuk içeceklerden ve yiyeceklerden uzak durulması önerilmektedir.

Lazer ile Yapılan Diş Eti Tedavisi Ağrılı Mıdır?

Lazer ile yapılan diş eti tedavisi ağrı yapmaz. Aksine çok daha uzun sürebilecek ve antibiyotik kullanımına neden olabilecek tedavileri çok daha kısa sürede sonuçlandırabilmektedir.

Protez Uygulamaları

Herhangi bir nedenden dolayı kaybedilen dişin geri kazanılması için diş Hekimleri tarafından tercih edilen uygulamadır. Antalya Diş Hekimleri tarafından da oldukça tercih edilir. Sabit ve hareketli protezler olarak ikiye ayrılmaktadır. Protetik diş tedavisi, hastanın ihtiyaçları doğrultusunda ortaya çıkan bir Antalya Diş Hekimliği alanıdır.

Protezler nasıl temizlenir?

Dişlere uygulanan protezler günde 3 defa olmak üzere fırçalanmalıdır. Uyku sürecinde ağızdan çıkartıldığında sterilize kimyasal maddeler içerisinde bekletilmelidir. Böylece temizliği sağlanabilir. Antalya Diş Hekimi kliniklerinden protez temizliği ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sabit Protez Mi Yoksa Hareketli Protez Mi Seçmeliyim?

Herhangi bir nedenden dolayı eksik olan dişin tamamlanması nedeniyle protez uygulaması yapılabilmektedir. Sabit diş protezi, yapılan protezin sabit olarak oturtulan halidir. Hareketli protezde ise protez çıkarılıp geri takılabilir. Antalya Diş Hekimler, sizin isteğiniz ve konforunuz için en doğru protez tipini sizlere önerebilmektedirler.

İmplant Üstü Protez Nedir? Nasıl Uygulanır?

İmplant, diş kaybının olduğu yerin çene kemiğine implantın yerleştirilmesi işlemidir. Diş kökü görevi görmektedir. Böylece üzerindeki protezin tutunması kolaylaştırır ve sağlamlaştırır. Hiç dişi olmayan bireylerde dahi implant üzerine uygulanan protezler çiğneme ve konuşma fonksiyonlarını artırır.

Ortodonti Uygulamaları

Dişlerin uygun bir şekilde hizalanmasını temele alan bir diş hekimliği alanıdır. Dişlerin doğru konumlandırılması ve doğru pozisyona sokulması temel amaçtır.
Bozuk ve gelişmemiş dişlerin, doğru olmayan çene yapısının estetik açıdan düzeltilmesini ve daha hoş bir görünüme sahip olmanızı sağlayan bir Antalya Diş Hekimi tedavi alanıdır.

Antalya İmplant Tedavisi

Çeneye yerleştirilen metal direkler, diş kökü işlevi görerek ağızda olmayan dişin yerini doldurur. Diş eti hastalıkları, kazalar, diş çürükleri gibi benzer nedenlerle dişini kaybetmiş kişilerde uygulanmaktadır.  Doğal diş görünümüne en yakın görüntüyü sağlayan tedavi alanıdır. Antalya Diş Hekimleri tarafından da oldukça profesyonel şekilde uygulanmaktadır.

Cerrahi Uygulamalar

Ağız içi cerrahisi genellikle diş çekimleri, implant tedavileri, çene kırığı ya da çatlağı, gömülü diş çekimleri gibi ağrılı ve acılı işlemlerde hastanın acıyı hissetmemesi için kullanılır. Genel anestezi yerine yoğunlukla lokal anestezi kullanılır.

Cerrahi Uygulamalar Hamilelere Uygulanabilir Mi?

Diş sorunu olan hamilelere cerrahi uygulamaların zarar verip vermeyeceği merak edilen bir konudur. Cerrahi yöntemlerde kullanılan ilaçların birçoğu bebeğe zarar verebilmektedir. Özellikle anne karnındaki bebeklerin gelişimleri için cerrahi uygulamalarda kaçınılması, gebelik süreci sonrasında ertelenmesi önerilmektedir. Detaylı bilgiyi Antalya Diş Hekimi kliniklerinden de alabilirsiniz.

20’lik Dişi Çekilmezse Ne Olur?

Gömülü 20’lik dişlerinizle ilgili Antalya Diş Hekiminize muayene olmasınız. Gömülü dişler ilk etapta sorun yaratmazken ilerleyen süreçte diğer dişlere baskı yapıp çenedeki diş düzenin bozabilir. Çürüğe neden olup ağrı yapabilir. Bu nedenle ağrı olmasa bile düzenli yaptığınız diş muayenelerinde 20’lik dişlerinizle ilgili hekiminize danışmalısınız.

Periodontoloji Uygulamaları

Özellikle 30 yaş ve üzeri yetişkinlerde sıklıkla görülen diş eti rahatsızlıkları görmezden gelinmemelidir. Eğer tedavi edilmezse diş kaybına kadar yol açabilir. Periodontal tedavide asıl amaç sağlıksız dişlerin tedaviyle kaybını önlemektir.

Endodonti Uygulamaları

Endodonti, diş yapısı içerisinde yer alan pulpa bölümüne kadar ilerleyen hastalıklarla ilgilenen Antalya diş hekimliği alanıdır. Pulpa, dentin altında yer alan diş merkezinde bulunan diş kökü kanallarının yer aldığı bir alandır. Endodontik tedavi ise pulpanın yerinden alınması işlemi olarak adlandırılmaktadır.
Endodonti yani kanal tedavisi işlemi Antalya diş hekimleri tarafından hastaya diş sinirlerinde oluşan iltihap gibi sorunlar nedeniyle uygulanabilir. Endodonti sonrasında bir süre sıcak ve soğuk içecekler tüketmemeyip sert içeceklerden uzak durulması gerekmektedir.

Kanal Tedavisi Nasıl Yapılır?

Öncelikle lokal anesteziyle kanal tedavisinin yapılacağı alan uyuşturulmaktadır. Ardından Pulpa köküne kadar endodontik aletlerle temizliği gerçekleştirilir. Antalya Diş Hekimleri alanında uzman yapısıyla, endodontik işlemleri de başarıyla gerçekleştirmektedirler.

Kanal Tedavi Yapılırken Ağrı Olur Mu?

Kanal tedavisi, lokal anestezi yapıldıktan sonra gerçekleştirilen bir işlemdir. Bu nedenle hasta tedavi sırasında ağrı ya da acı hissetmez. Sadece aletlerin sesini duyabilir. Bu da hastada gerginlik yaratabilir.

Pedodonti Uygulamaları

Pedodonti, 0-13 yaş arasında bulunan çocukların ağız ve diş sağlığıyla ilgilenen Antalya Diş Hekimliği alanıdır. Bebeklik dönemlerinden çocukluk çağlarına kadar diş ve ağız sağlığıyla ilgili birçok unsuru tedavi edebilmektedirler.
Pedodontistler; protetik tedaviler, diş ya da çene travmaları, restoratif ve endodontik tedavi, koruyucu diş uygulamaları, dental materyaller, ağız ve diş sorunları gibi genel tedavilerle ilgilenirler.

Anestezi Uygulamaları

Çeşitli nedenlerle sinir sistemini etkileyen ağrının hissedilmesini engelleyen uygulamadır.
Antalya Diş Hekimleri tarafından oldukça profesyonelce uygulanan bir uygulamadır. Anestezi, kişinin sağlık durumu, kilosu, yaşı, yapılacak işlemin türü gibi birçok faktör gözeterek verilmektedir. Hastanın ağrı duymamasını sağlayan bu işlem, cerrahi müdahalelerde de uygulanır.

Dijital Diş Hekimliği

Dijital diş hekimliği, hasta ağzından teknolojik yöntemlerle ölçü alma, tarama uygulamalarının genel adıdır. Dijital diş hekimliği; seans sayısını kısaltması hem doktor hem de hasta açısından pratik ve kolay olması sebebiyle tercih edilebilir. Bu noktada olduk.a avantajlıdır. Dudak yapısı, çene yapısı, diş etleri, dişler ve diş sinirleri hem ayrı ayrı hem de birbirleriyle olan ilişkisi açısından değerlendirilir. Bilgisayar sistemi ile dijital ortamda hastanın özel istekleri dikkate alınarak yeniden yapılandırılır.

Dolgu Uygulamaları

Herhangi bir nedenden dolayı çürüyen dişin temizlendikten sonra boş kalan alana yapılan doldurma işlemidir. Diş dolgusu işlemlerinin birden fazla seçeneği vardır. Farklı materyaller kullanılabilir. Antalya Diş Hekimleri burada bu konuda alternatifi bol hekimlerdir.
Çürük nedeniyle ya da başka bir sebeple zarar görmüş bir dişe, hem normal görünümünü kazandırması için hem de eski fonksiyonuna döndürebilmek için öncelikle hasarlı alan temizlenir ardından boşluğa dolgu malzemesi yapılır.
Bu işlemlerin tümüne dolgu uygulamaları adı verilmektedir.

Farklı dolgu türleri vardır. Bunlar;
 • Altın Diş Dolgusu
 • Kompozit Diş Dolgusu
 • Porselen Diş Dolgusu
 • Amalgam Dolgu’dur.

Hangi Dolgu Türünü Yaptırmalıyım?

Diş dolgusunda günümüzde sıklıkla kullanılan ve en iyi diş dolgusu türleri kompozit ve porselen dolgulardır. Diş ölçümlerinden sonra, dişinize göre özenle hazırlanır ve dişinize uygulanır. Kullanım ömrü ise 10 yıla kadar çıkabilmektedir.

Dolgu Düşer Mi?

Birçok nedenden dolayı dolgu düşebilmektedir. Ağız bakımının düzgün yapılmaması, şiddetli darbe alınması, sert yiyeceklerin ağza alınması, hatalı dolgu yapılması dolgunun düşmesine neden olabilmektedir.

Neden Amalgam Dolgu Kullanmalıyım?

Amalgam dolgu; gümüş, kalay ve bakır alaşımının karıştırılması ile elde edilir. Günümüzde bu kadar çok kullanılmasının sebebi en uzun ömürlü ve en ucuz dolgu maddesi olmasıdır.  Diğer dolgu maddelerine göre kısa zamanda ve rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Yazar Hakkında

24/7 KOMMUNIKATION

Termin anfragen

Whatsapp/Email +90 (258) 262 30 52 +90 542 586 22 92 - Russischer Sprecher
+90 542 586 22 92 - Englischer Sprecher
+90 542 586 22 92 - Deutscher Sprecher
Persönliches Treffen Vereinbaren Sie ein persönliches Gespräch in unserer Klinik, um eine individuelle Betreuung zu erhalten, Ihre Fragen beantwortet zu bekommen und eine Beziehung zu unserem freundlichen Team aufzubauen.
Videoanruf Wir bieten einen Video-Beratungsservice mit unserem erfahrenen Team an, welches all Ihre Fragen beantwortet. Nehmen Sie an einem Videoanruf teil, um zu erfahren, wie wir Ihre Zahngesundheit verbessern können.
Telefongespräch Sie können unsere Kliniken anrufen, um Informationen über verschiedene Behandlungen, Vorteile, Risiken, Ergebnisse, Kosten und Zahlungsmöglichkeiten zu erhalten. So können Sie fundierte Entscheidungen treffen.

Zahnärztin

Dt. Tülay AKKOL

Erhalten Sie eine zahnärztliche Beratung über das Telefon von unseren erfahrenen Zahnärzten. Unser freundliches Team steht Ihnen jederzeit zur Verfügung. Rufen Sie uns noch heute an, um mehr über unser Team und unsere Leistungen zu erfahren und Ihre Zahngesundheit zu verbessern.

Kontaktieren Sie uns, wenn Sie Fragen haben!

Abonnieren Sie unseren Katalog

Datum der letzten Aktualisierung : 21/05/2024
CALL US CHAT WITH US